Zdravá výživa

10.08.2010 02:38

 Zelí:

Prospívá žaludku a podporuje trávení, odstraňuje deprese. Výborné na vředy. Na vředovou chorobu se užívá nalačno několikrát denně hrníček čerstvé šťávy ze zelí.

 

Čínské zelí:
Dobré na záněty, obsahuje látky, které brání růstu nádorů.

 

Mrkev:
Prospívá plicím, posiluje slezinu-slinivku, zlepšuje funkci jater, rozpouští nahromaděniny - kameny a nádory apod.

 

Řapíkatý celer:
Prospívá žaludku, slezině-slinivce, uklidňuje játra. Léăí závratě a nervozitu. Je vhodné ho užívat s ovocem, vysušuje vlhkost z nadměrné konzumace ovoce. Šťáva z celeru spolu s citronem léčí bolest hlavy a VKT.

 

Hlávkový salát:
Působí sedativně a vysušuje stavy vlhkosti, včetně otoků. Je nejbohatším zdrojem křemíku.

 

Lilek:
Snižuje otoky, pročišťuje krev a rozpouští krevní sraženiny, zejména na úrovni dělohy. Snižuje krvácivost. Ovlivňuje játra a dělohu a je zejména užitečný na uvolnění potlačených emocí . Není vhodné pro těhotné ženy - může vést k potratu.

 

Brambory:
Posilují slezinu - slinivku, harmonizují žaludek, mají vysoký obsah draslíku, takže vyvažují masitou stravu. Šťáva z brambor snižuje krevní tlak (3 šálky denně po dobu tří týdnů), obsahuje látky antibiotické povahy a má vysoký obsah vitaminu C. Zelené brambory a klíčky jsou toxické!

 

Pórek:
Posiluje ledviny, je močopudný a podporuje pocení. Doporučuje se při rýmě a prochladnutí, bolestí v bedrech, onemocnění ledvin. Je vynikající pro osoby s nadváhou. Léčebně je možné užít odvar z pórku každý den po dobu tří týdnů.

 

Petrželka - nať:
Podporuje trávení a doporučuje se v kombinaci s masem a rybami. Je vhodná pro léčbu některých druhů nadváhy, nateklých žláz a uzlin, kamenů ve žlučníku, močovém měchýři a ledvinách.
 

 

Zpět